Mannheimský vrah žiada o prepustenie z nemocnice

jún 21, 2024

Páčil sa vám článok? Prepošlite ho ďalej.

Nemecko, 20. júna 2024, Junge Freiheit Online

Dlho sa očakávalo, že odmietnutý žiadateľ o azyl, ktorý dobodal policajta Rouvena L., sa prebudí z umelého spánku. Teraz je pri vedomí a vznáša požiadavky.

MANNHEIM – Afganský útočník, ktorý koncom mája v Mannheime vážne zranil niekoľko protiislamských aktivistov a zavraždil policajta, požiadal o prepustenie z nemocnice. Žiadateľ o azyl sa po prebudení z kómy správal hrubo aj k nemocničnému personálu, informoval vo štvrtok denník Bild.

Odmietnutého žiadateľa o azyl postrelil policajt počas jeho útoku do brucha po tom, ako niekoľkokrát vrazil dlhý bojový nôž do hlavy iného policajta. Následne bol uvedený do umelého spánku, z ktorého sa teraz prebral.

Spolkový generálny prokurátor: Predpokladáme, že Mannheim bol osamelý páchateľ

Prípadom sa teraz zaoberá federálna generálna prokuratúra, ktorá zatiaľ predpokladá, že útočník bol osamelým páchateľom. Vyšetrovatelia v súčasnosti nevidia žiadne zapojenie Afganca do islamistických organizácií. Útokom na mannheimskom trhovisku chcel pravdepodobne zabrániť kritike islamu.

Prípad sa dostal na titulné stránky novín v celom Nemecku, keďže útok bol vysielaný na internete. Terčom útoku bol kritik islamu Michael Stürzenberger, ktorý bol pri útoku sám vážne zranený.

Zdroj: https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2024/mannheim-attentaeter-verlangt-entlassung-aus-krankenhaus/

Páčil sa vám článok? Prepošlite ho ďalej.