SIEŤ A ZELENÉ ZLYHANIE

jún 12, 2024

Páčil sa vám článok? Prepošlite ho ďalej.

AfD a CDU sú spomedzi všetkých strán veľmi populárne medzi mladými voličmi. Voľba pravice nie je trend, ale čistá sebaobrana. Hlavnými porazenými sú Zelení, ktorí sa stali symbolom buržoázie. Zadarmo sa im dostáva výsmechu na nete.

Dlho existovala červená handra pre konzervatívcov, ktorá bola zároveň obľúbeným projektom ľavice: volebná povinnosť od 16 rokov. Verní starému presvedčeniu, že mladí ľudia musia byť ľavicoví a pokrokoví, najmä Zelení neustále presadzovali túto otázku, aby získali ďalšie hlasy. Damoklovým mečom boli už posledné spolkové voľby, ktoré ukázali, že rovnako veľa mladých voličov volilo FDP ako Zelených.

Obe strany sa rozčarovali. Teraz sa situácia pre Zelených ešte zhoršuje. Novými stranami mladých sú: AfD a CDU. Zo všetkého najviac! Revolučné, kto sa dnes pridá k Junge Union alebo Strane práce pre Nemecko. Buržoázia je zelená, alebo skôr: buržoázia. A kto je alternatívou, ktorá je na strane buržoázie?

Preto v zelených talároch visí zatuchlina tisícročia. Sotva prenikli na univerzity, už sa musia zmieriť s tým, že ich považujú za rovnako odtrhnutých od reality ako ich predchodcov, ktorým sa v roku 1968 vysmievali. História sa niekedy vracia ako bumerang.

Zelení ešte stále nepoznajú nový imidž. Budú sa s ním však musieť zmieriť. Otázky prosperity môžete predať len ľuďom, ktorí si môžu dovoliť tepelné čerpadlo alebo ekologický balík starostlivosti.

Na druhej strane väčšine mladých ľudí je jasné, že v 70 rokoch do dôchodku nepôjdu, nebudú si môcť kúpiť dom ani zabezpečiť rodinu – a ak áno, ich deti budú vyrastať v problémových štvrtiach, na vidieku v pustatinách alebo v prostredí ľavicovej indoktrinácie. Voliť pravicu nie je trend, nie je to šik, nie je to rozmar. Je to čistá sebaobrana.

Voľby do EÚ v Nemecku 9. júna 2024 - koho volili ľudia vo veku 16 až 24 rokov?
Páčil sa vám článok? Prepošlite ho ďalej.